Adopce píštal byla spuštěna zde, na den sv. Bernarda opata a učitele církve 20.srpna L.P. 2019

Adoptovány první dvě ze  24 ks nejstarších píšťal z roku 1782 v celkové darovací hodnotě 2700 Kč

Výtěžek z benefičního koncertu pro heřmaňské varhany 30.8.2019

Při benefičním vystoupení houslisty Jiřího Votýpky a varhaníka Jiřího Roslera a plně obsazeném kostele se vybrala částka v hodnotě 11503 Kč za, kterou budou nakoupeny píšťaly v hodnotě 11500 Kč.

Adopce píšťal ukončena, částka potřebná k záchraně varhan v částce 260 000 Kč+5000 Kč na novou elektrifikaci obdržena k 1.12.2020. Bohužel původní rozpočet vlivem skokových změn Covid 19 ve světě i u nás a nově zjištěného skrytého defektu ve varhanách nemohl být dodržen. Celková částka se navýšila až na konečných 312 000 Kč.                                                                 Všem dárcům, kteří pomohli finančně  - opravu varhan  dofinancovat, zejména - Obcím Heřmaň, Skály srdečně ještě jednou děkujeme.

Demontáž 24 ks dřevěných píšťal rejstříků Subbass 16 a Vilionbass 8, vzdušnice, táhel, pedálu proběhla 9.11.2021. Tyto díly byly odvezeny do varhanářské dílny Poukar Česká Třebová, kde proběhne očista, impregnace proti červotoči, slepení dílů, a ladění.